Kod sastavljanja ugovora treba voditi računa da:
1. podaci o zemljišnoknjižnom vlasniku ( u B dijelu izvatka – vlastovnica) budu identični podacima iz osobne iskaznice prodavatelja ( za fizičku osobu), odnosno sa podacima iz izvatka iz sudskog registra ( za pravnu osobu) – ime, prezime, adresa prebivališta odnosno naziv i sjedište pravne osobe. Kod pravnih osoba – za prodavatelja obavezan izvod iz sudskog registra radi utvrđivanja tko je ovlašten potpisati ugovor ako ovlaštenje nije utvrdio javni bilježnik prema odredbama Zakona o javnom bilježništvu. Ukoliko podaci o vlasniku ( prodavatelju, darovatelju) nisu identični sa onima iz osobne iskaznice odnosno izvatka iz sudskog registra , potrebno ih je prije zaključenja ugovora uskladiti. Isto tako podaci o stjecatelju prava vlasništva ( kupcu, daroprimatelju) moraju biti točno navedeni ( prema osobnoj iskaznici ili podacima iz sudskog registra). Za obje strane preporučljivo je navesti datum rođenja , odnosno za pravnu osobu matični broj subjekta, kako bi se izbjegla mogućnost zamjene identiteta.
2. podaci o nekretnini moraju biti identični podacima iz zemljišne knjige ( A dio izvatka -posjedovnica). Ugovor mora sadržavati naziv katastarske općine, broj zemljišnoknjižnog uloška , broj zemljišnoknjižne čestice, kulturu čestice i točnu površinu čestice. Budući da je u RH još uvijek velik broj katastarskih općina u kojima se podaci katastra i zemljišne knjige razlikuju, preporučljivo je tada u ugovoru navesti posebno podatke za zemljišnu knjigu i posebno za katastar zemljišta. Ako nije moguće identificirati koja zemljišnoknjižna čestica odgovara katastarskoj , potrebno je provesti postupak usklađenja tih podataka. Podatak o identifikaciji izdaje tijelo nadležno za katastar zemljišta.
3. u C dijelu zemljišnoknjižnog izvatka – teretovnici, nalaze se podaci o teretima koji se odnose na nekretninu. Kod sastavljanja ugovora, ako je nekretnina opterećena, preporučljivo je navesti da je onaj koji stječe pravo vlasništva upoznat sa uknjiženim teretom.